Aktualności

Ministerstwo Finansów organizuje bezpłatne szkolenia JPK

Szkolenia co wtorek przez cały listopad

 Eksperci Krajowej Administracji Skarbowej w każdy wtorek listopada (7.11, 14.11, 21.11, 28.11) we wszystkich urzędach skarbowych w Polsce przeprowadzą bezpłatne szkolenia nt. tworzenia i przesyłania JPK_VAT.

Plik JPK obejmuje zestaw informacji o zakupach i sprzedaży za dany okres, a dane do jego utworzenia są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa.

Uwaga: przedsiębiorcy mogą uczestniczyć w szkoleniach w dowolnych urzędach.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronach internetowych poszczególnych izb administracji skarbowej i urzędów skarbowych.

źródło: www.mf.gov.pl/szkolenia_jpk

 

E-Składka – jeden przelew do ZUS

Od 1 stycznia 2018 r. firmy, przedsiębiorcy oraz osoby samozatrudnione będą opłacać wszystkie składki jednym zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku w ZUS.

Korespondencję z ZUS z informacją o numerze rachunku płatnik składek dostanie listem poleconym w czwartym kwartale 2017 r.

PAMIĘTAJ, jeśli do końca grudnia 2017 r. nie otrzymasz informacji o numerze rachunku składkowego, zgłoś się do ZUS albo zadzwoń do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (nr tel. 22 560 16 00).

Jednolity Plik Kontrolny JPK VAT

Uwaga podatnicy!

Nowy obowiązek od 1 stycznia 2018 r. wszyscy składający deklaracje VAT-7 lub VAT-7K,  będą mieć obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT.
Rejestr sprzedaży i zakupów VAT w formie Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) będzie musiał być obowiązkowo przesyłany do Ministerstwa Finansów.